Pościel do hoteli i pensjonatów – jaka będzie najlepsza?

Hotele i pensjonaty to miejsca, w których odwiedzający przede wszystkim spędzają noce. Aby zadbać o ich maksymalne poczucie komfortu powinniśmy w naszym ośrodku zapewniać nie tylko wygodne materace i czyste otoczenie, ale także pościel. Jest ona bowiem jednym z pierwszych elementów, na które goście zwracają uwagę przy ocenie pokoju. Podpowiadamy jaki rodzaj pościeli będzie najlepszy do hotelu i czym się kierować przed jej zakupem. 

Najważniejszy element pokoju

Łóżko jest niezwykle istotnym, jeżeli nie najistotniejszym elementem pokoju hotelowego, dlatego powinniśmy zadbać o to, aby było maksymalnie dostosowane do potrzeb klienta, zapewniało mu komfort i dobry, mocny sen. Czysta i pachnąca pościel to w tym wypadku nieodłączna i bardzo istotna kwestia. Jaką więc powinniśmy wybrać, aby goście czuli się u nas prawie tak komfortowo, jak u siebie w domu? Przede wszystkim nie należy zapominać o pewnych bardzo istotnych kryteriach, które obowiązują, kiedy planowanym zakupem jest pościel hotelowa lub pościel do pensjonatu. 

Wytrzymałość i funkcjonalność

Uniwersalne kryteria dotyczące elementów wyposażenia hoteli i pensjonatów to ich funkcjonalność oraz wytrzymałość. Dlatego idealna pościel hotelowa to ta wykonana z trwałego materiału, który będzie wygodny, a jednocześnie łatwy do wyprania. W tym wypadku idealnym rozwiązaniem wydaje się pościel wykonana z bawełny. Ten naturalny materiał charakteryzuje się kilkoma niezwykle przydatnymi cechami. Przede wszystkim jest bardzo przewiewny i doskonale chłonie wilgoć, dlatego szanse na to, że goście spocą się pod bawełnianą pościelą są naprawdę bardzo niewielkie. Ponadto bawełna jest materiałem wyjątkowo łatwym do prania i czyszczenia, co w warunkach hotelowych jest kwestią niezmiernie istotną.

pościel do hoteli

Ponieważ pościel hotelowa prana jest o wiele częściej niż taka, którą stosujemy w domu, istotne, aby odznaczała się ona odpowiednią gramaturą. Dlatego kupujmy pościel przeznaczoną specjalnie dla hoteli i pensjonatów. Jest ona nie tylko grubsza, ale także bardziej odporna na wszelkiego rodzaju rozciąganie i niszczenie. Pościel hotelowa poddawana jest różnego rodzaju zabiegom takim jak pranie w dziewięćdziesięciu pięciu stopniach, maglowanie i regularna dezynsekcja. Zwykła pościel taka, jaką stosujemy w prywatnych domach nie przetrwałaby długo w takich warunkach. 

Kolorystyka i dodatki

Wielu właścicieli zastanawia się, czy pościel hotelowa powinna koniecznie musi być biała. Rzeczywiście biel to kolor najczęściej stosowany ze względu na swoją neutralność i pozytywne skojarzenia związane z czystością. Wszystko jednak zależy od specyfiki miejsca, w którym się znajdujemy. Jeżeli nasz hotel lub pensjonat charakteryzują się specyficznym i konkretnym designem, warto zainwestować w pościel, która będzie nawiązywała do głównego motywu lub go podkreślała. 

Warto pamiętać, że pościel hotelowa powinna być pozbawiona guzików. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że zakładki hotelowe są o wiele praktyczniejsze i pozwalają szybciej przygotować pokój do wizyty następnych gości. Szczególnie w przypadkach dużych ośrodków powinniśmy zadbać o to, aby pościel była pozbawiona guzików oraz innych dodatków, które mogą sprawić, że jej użytkowanie stanie się mniej praktyczne i przez to mniej funkcjonalne. Jeżeli jednak zdecydujemy się na guziki, pamiętajmy, że powinny być one odpowiednio wzmocnione, aby nie odpadały i niszczyły się tak szybko, jak te ze standardowej domowej pościeli. 

Zobacz także:

Podsumowując – jaką pościel do hotelu wybrać? 

Każdy właściciel hotelu stanie w końcu przed wyborem odpowiedniej jakości pościeli dla swoich gości. O czym należy pamiętać, aby był to wybór nie tylko opłacalny, ale także funkcjonalny i dobry dla naszych gości? Głównym kryterium doskonałej pościeli hotelowej jest jej wytrzymałość. Dlatego wybierajmy taką, która cechuje się dobrej jakości włóknami oraz odpowiednią gramaturą. Dzięki temu będzie mogła przetrwać wszystkie konieczne zabiegi higieniczne bez ryzyka rozciągnięcia czy zniszczenia. Funkcjonalność i trwałość to cechy, które są niezbędne dla doskonałej pościeli hotelowej. Najlepszym wyborem będzie tkanina o gramaturze minimum 160 g/mkw. Wówczas będziemy mieli pewność jej trwałości i długiego trwania. 

Jeżeli chodzi o kwestie estetyczne najważniejsze, aby kolor i design pościeli były spójne z charakterem i statusem naszego hotelu lub pensjonatu. W mniej oficjalnych miejscach, które cechują się konkretnym stylem warto zainwestować w pościel, które będzie ten styl podkreślała. W hotelach lub pensjonatach o podwyższonym statusie powinniśmy zadbać o to, aby komplety pościeli były jednolite kolorystycznie i utrzymane w neutralnych i eleganckich barwach. Najchętniej wybierane są takie kolory jak biel, beż, stonowane szarości lub różne odcienie kremowego. Do takich miejscach dopuszczalne jest także stosowanie jednolitej kolorystycznie pościeli w delikatne i subtelne paski lub koła. Biel jest najbardziej praktyczna, ponieważ z jej pomocą unikniemy ryzyka ewentualnych przebarwień lub odbarwień.