Tanie płytki

Tanie płytki

Dlaczego warto kupić tanie płytki z outletu? Remont łazienki czy kuchni jest z pewnością niezwykle kosztownym etapem urządzania domu. Są to dosyć specyficzne miejsca, w których panuje wysoka wilgotność. Oprócz sprzętów i instalacji niezwykle ważne jest odpowiednie dobrane płytek do charakteru tych wnętrz. Ściany i podłogi w danych pomieszczeniach będą szybciej ulegać zabrudzeniu, aniżeli w innych miejscach. Co ważne, wysokiej jakości płytki o odpowiednich parametrach nie muszą być wcale drogie. Tanie płytki zakupić można między innymi w outlecie.

Czym jest właściwie outlet płytek ceramicznych?

Jest to miejsce, w którym znajdziemy płytki z wyprzedaży czy też końcówek serii. Czasem mogą być to produkty z pewnymi defektami, które nie spełniają wymagań jakościowych towaru pierwszej kategorii. Płytki ceramiczne drugiego gatunku na pierwszy rzut oka mogą niczym się nie różnić od tych należących do 1 gatunku. Mogą one w dalszym ciągu spełniać swoje funkcje użytkowe, jak i dekoracyjne. Przeważnie nie pasują do wzorca kolorystycznego producenta. Czasem pojawiają się też uszkodzenia narożników, krawędzi, czy też odstępstwa od wymiarów, czy płaskości powierzchni.

Dlaczego warto kupować tanie płytki w outlecie?

W tym miejscu znajdziemy przede wszystkim towary wysokiej jakości oraz te od znanych marek. Outlety kojarzą się często jedynie z produktami wadliwymi, likwidacją magazynu czy końcówkami kolekcji. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że w takim sklepie można otrzymać wytrzymałe i oryginalne płytki o znakomitych właściwościach. Często outlety mają w swojej ofercie produkty od znanych na rynku i cenionych marek. Outlet zarówno ten stacjonarny, jak i internetowy jest z pewnością dobrym miejscem na zakup dobrych i tanich płytek. Z pewnością takich miejsc nie powinno się traktować, jako gorszą alternatywę dla sklepu budowlanego.

Tanie płytki z outletu – o czym należy pamiętać?

Tanie płytkiWybierając kafelki właśnie z outletu, należy pamiętać o zrobieniu większego zapasu. Najlepiej, jeśli wynosi on powyżej 10%. Dotyczy to szczególnie sytuacji, jeśli kupuje się płytki z defektami, produkty drugiego gatunku. Nie wiemy nigdy, jak dokładnie wyglądają uszkodzenia płytek w danych opakowaniach. Może zdarzyć się, że niektóre płytki nie nadadzą się do położenia na podłodze czy ścianie. Wtedy trzeba będzie je odrzucić. W przypadku zakupu większej ilości płytek, aniżeli ta potrzebna będziemy mieć szansę na wyłożenie nimi podłogi czy ściany, bez konieczności dokupowania płytek. Co ważne, do outletu często trafiają towary z niewielką ilością opakowań, przez co nie mogą być one uznane za pełnowartościowe produkty. Trzeba pamiętać, że przy końcówkach serii mogą też powstać małe uszkodzenia związane z przechowywaniem. Płytki z końcówek serii nadają się zwłaszcza do niewielkich pomieszczeń, czy też tworzenia kolaży. Takimi tanimi płytkami możemy stworzyć ciekawe połączenia kolorów i dopasowane wzory. Decyzja o zakupie płytek ceramicznych z outletu musi być dobrze przemyślana. Niższa cena może wiązać się z niższą jakością, co ważne często nie możemy reklamować takich produktów. Wybierając płytki drugiego gatunku, musimy mieć świadomość, że mogą one odbiegać od tych pierwszo-gatunkowych. Pamiętajmy, że płytek ułożonych już na podłodze czy ścianie nie możemy reklamować, bez względu na ich gatunek. Sklepy z płytkami nie przyjmują w żadnym razie produktów wcześniej zerwanych z danej powierzchni. Co ważne, najlepsi producenci mają swoje własne normy jakościowe. Są przypadki, że ich drugi gatunek jest towarem lepszej jakości, aniżeli pierwszy gatunek oferowany przez konkurencję. Zakup oferty z outletu płytek ceramicznych u markowego producenta może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Taki zakup często pozwana na nabycie towary najwyższego gatunki w niskiej cenie.

Czy w outlecie znajdują się tylko płytki ceramiczne?

Czy w outlecie kupimy jedynie tanie płytki ceramiczne na podłogę i ścianę? Nie, takie sklepy oferują o wiele więcej produktów przydatnych w procesie aranżacji wnętrz. Outlety proponują swoim klientom wiele towarów z poprzednich kolekcji czy końcówki niesprzedanej danej serii. Na tym przede wszystkim polega funkcjonowanie tego miejsca. Wcale nie znajdują się tutaj jedynie produkty uszkodzone, słabej jakości. Profesjonalne outlety z płytkami ceramicznymi są bardzo podobne do zwykłych sklepów. Często można w nich znaleźć unikalne sample, które w sklepach regularnych nie są dostępne. Niekiedy marki wprowadzają jedynie kolekcje, które są dedykowane outletom. Outlet jest więc doskonałym miejscem na zakup, w którym znajdziemy produkty klasyczne i pasujące do eleganckich wnętrz, jak i te nowoczesne i oryginalne. Znajdą się tutaj także kafelki ponadczasowe, które nigdy nie wychodzą z mody. Niekiedy w takich miejscach można też kupić aktualne kolekcje i to w o wiele korzystniejszych cenach.

Tanie płytki z outletu polecane są zwłaszcza osobom, które dopuszczają niewielkie uchybienia w jakości. To propozycja dla osób, dla których ważne jest ogólne wrażenie estetycznie. Tanie płytki outletu są też sposobem na oszczędność pieniędzy, które można przeznaczyć na inne ważne elementy remontu.