Tajski masaż wyszczuplający – efekty

Tajski masaż wyszczuplający - efekty

Tajski masaż wyszczuplający – efekty. Masaż tajski to rodzaj masażu z wielowiekową tradycją. Jak podają źródła historyczne, został on stworzony ponad 2500 lat temu na bazie medycyny jogi i ajurwedy. W ramach masażu tajskiego stosuje się szereg specjalnych technik, m.in. rozciąganie, medytację, refleksologię oraz akupresurę. Ponadto jednocześnie stosuje się wiedzę o kanałach energetycznych. Co warto wiedzieć na temat masażu tajskiego? W jaki sposób się go wykonuje? Jakie korzyści przynoszą regularne sesje masażu tajskiego? Na wszystkie te pytania udzielamy dokładnych odpowiedzi w niniejszym artykule. Zapraszamy do wnikliwej lektury.

Masaż tajski, czyli sposób na uzyskanie szczupłej, jędrnej sylwetki

spa masaż WarszawaSzczupła, jędrna sylwetka to marzenie każdego z nas. Jeżeli zmagamy się z nadwagą, wówczas niejednokrotnie szukamy sposobu na to, by jak najszybciej ponownie cieszyć się prawidłową, zdrową sylwetką. Wiele osób stosuje rygorystyczne diety i treningi, jednakże na efekty należy czekać dość długo. Wiele osób z powodu długiego czasu oczekiwania na pozytywne rezultaty popada we frustrację bądź całkowicie rezygnuje z wykonywania wcześniej zamierzonego planu. Dzieje się tak, ponieważ większość ludzi potrafi się zmotywować dopiero wtedy, gdy ujrzy rzeczywiste, wymierne i namacalne pozytywne efekty swoich działań. Odpowiedzią na takie potrzeby jest właśnie masaż tajski. Dzięki niemu w stosunkowo krótkim czasie można ponownie cieszyć się zgrabną, jędrną sylwetką.
Podstawowym celem masażu tajskiego jest optymalne wymodelowanie sylwetki oraz pomoc w przyspieszeniu spalania nagromadzonej, nadprogramowej tkanki tłuszczowej. Warto wiedzieć, że masaż tajski musi być wykonywany w sposób bardzo intensywny. W przeciwnym razie jego efekty nie będą wystarczająco zadowalające. Należy liczyć się z tym, że w związku z dużą intensywnością może on powodować niewielkie dolegliwości bólowe, jednak warto to wytrzymać, ponieważ pozytywne efekty będziemy mogli zauważyć naprawdę bardzo szybko. Wielu specjalistów od masażu tajskiego wskazuje, że poprawę stanu sylwetki można zaobserwować już po jednej sesji.

Za wykonywanie masażu tajskiego odpowiadać powinien fachowy masażysta. Do tego celu wykorzystuje się specjalne oleje do masażu i rozgrzewające kosmetyki. Zastosowanie tych preparatów daje pewność, że masaż jeszcze szybciej wywoła pożądane przez pacjenta rezultaty. Kosmetyki nałożone przez masażystę przed masażem wchłaniają się bardzo szybko. Masaż tajski musi być wykonywany na powierzchni całego ciała. Zaleca się jednak, by masażysta najwięcej uwagi i zainteresowania poświęcił na te miejsca, w których dokucza nam pomarańczowa skórka, czyli cellulit. To, w których miejscach będzie finalnie wykonywany masaż, i tak zależy od woli osoby, która go zamówiła.

Jak wygląda masaż tajski?

W ramach masażu tajskiego uciska się oraz rozciąga mięśnie w wybranych miejscach. Pacjent w trakcie sesji musi układać się w rozmaite pozy jogi, aby jego mięśnie rozciągnęły się w wystarczającym stopniu. W ten sposób staje się on wystarczająco zrelaksowany i uspokojony. Rytmiczne, energiczne ruchy to dwa najważniejsze wyznaczniki tego masażu, o których w żadnym wypadku nie wolno zapomnieć. W masażu tajskim istotna jest także medytacja.

Wielu profesjonalnych masażystów wykorzystuje także refleksologię. Jest to technika polegająca na wykonywaniu masażu w różnych miejscach na stopach. Ma to na celu odzwierciedlenie różnych narządów i układów w ciele człowieka. Masażysta posiada szeroką wiedzę na temat linii energetycznych przebiegających w ludzkim ciele, dzięki czemu właściwie wykonany masaż skutkuje przypływem energii.

Kiedy warto zdecydować się na masaż tajski?

Na sesję masażu tajskiego powinny zdecydować się przede wszystkim osoby, które mają następujące problemy i schorzenia:

 • cellulit,
 • niewłaściwa przemiana materii,
 • zła kondycja narządów wewnętrznych,
 • toksyny w organizmie, 
 • zaburzenia krążenia, 
 • nawracające, silne bóle głowy, 
 • depresja,
 • chroniczny stres i zmęczenie,
 • połóg. 

Na sesje masażu tajskiego powinny decydować się te osoby, które mają nadwagę lub otyłość, w związku z czym nie wyglądają na tyle atrakcyjnie, na ile by chciały. Warto pamiętać o tym, że otyłość jest poważną chorobą, która w konsekwencji może prowadzić do wielu negatywnych konsekwencji zdrowotnych, w związku z czym wymaga zastosowania odpowiedniej terapii.
Masaż wyszczuplający tajski sprawia, że tkanka tłuszczowa zostanie znacząco zmniejszona. Dzięki takim zabiegom znika również problem nadmiaru rozciągniętej, nieestetycznie wyglądającej skóry, który jest domeną osób otyłych.

Masaż tajski – lista przeciwwskazań

Warto zdawać sobie sprawę z tego, iż w związku z ogromną dynamiką, ten rodzaj masażu może być wykonywany wyłącznie u osób w pełni zdrowych. Z całą pewnością na masaż tajski nie mogą decydować się osoby, które:

 • chorują na choroby zakaźne,
 • mają stwierdzone wady serca lub tętniaki,
 • chorują na choroby nowotworowe,
 • zmagają się z krwotokami,
 • mają łamliwe kości, 
 • chorują na zapalenie żył,
 • chorują na miażdżycę (wysoki stopień zaawansowania),
 • chorują na zapalenie szpiku kostnego.