Czy namiot eventowy nadaje się tylko do organizowania przyjęć?

Czy namiot eventowy nadaje się tylko do organizowania przyjęć?

Myślisz o zorganizowaniu imprezy urodzinowej, wesela lub innego przyjęcia, ale nie chcesz urządzać nic we własnym domu? Organizacja imprezy nie należy do łatwych zadań, zwłaszcza jeżeli nie możesz pozwolić sobie na zorganizowanie jej w swoim mieszkaniu – np. z obawy o zniszczenie mebli czy innych drogocennych przedmiotów.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się wynajęcie namiotu eventowego, który zapewni doskonałą zabawę na świeżym powietrzu. Wynajem hali namiotowej oraz wynajem mebli led pozwoli Ci na zorganizowanie niemalże wszystkich eventów, jakie tylko sobie wymyślisz. Jedynym ograniczeniem podczas organizacji tego typu wydarzenia jest Twoja wyobraźnia. Z namiotów takich najlepiej korzystać latem, gdyż wtedy jest najmniejsza szansa na to, że zaskoczy nas niespodziewany deszcz. Namioty eventowe mogą być wykorzystane nie tylko do organizacji imprez, ale także przy planowaniu innego rodzaju wydarzeń. Gdzie znajdują zastosowanie namioty eventowe i hale namiotowe? Z jakich usług dodatkowych warto jest skorzystać? Odpowiedzi na te, i inne nurtujące Cię pytania, znajdziesz czytając poniższy artykuł.

Wesela, komunie, urodziny

  1. Przyjęcia weselne – wesele to najczęstszy powód wynajmu namiotów eventowego. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się imprezy ślubne organizowane na świeżym powietrzu. Namiot taki może posłużyć zarówno jako główna sala weselna, jak i mniejsza salka postawiona na zewnątrz, w której goście będą mogli posiedzieć na kanapach, lub np. porobić sobie zdjęcia ze śmiesznymi rekwizytami. Podczas organizacji wesela w namiocie można skorzystać także z usług dodatkowych, np. wynajmu recepcji czy też wypożyczalni barów – co nada przyjęciu odpowiedni charakter.
  2. Komunie – organizacja komunii w namiocie eventowym również jest dobrym pomysłem, głównie z uwagi na to, że sakrament ten odbywa się w ciepłych miesiącach, takich jak maj i czerwiec.
  3. Urodziny – jeżeli Twoje urodziny nie wypadają w środku zimy to możesz zorganizować je w namiocie. Wystarczy odrobina balonów, konfetti i innych dekoracji, grill, kilka stołów i krzeseł i świetna zabawa gwarantowana. A jeżeli marzysz o nieco bardziej eleganckich urodzinach, to wystarczy, że zaplanujesz inny wystrój, wynajmiesz catering, bar i parkiet taneczny oraz wynajem nagrzewnic i możesz bawić się ze swoimi gośćmi aż do białego rana.

Imprezy firmowe i rodzinne spotkania

  1. Bankiet firmowy – bankiet firmowy w przydomowym ogródku? Czemu nie. Jeżeli chcesz zintegrować ze sobą pracowników to urządzenie bankietu firmowego wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem, ale czy istnieje lepsze? Oczywiście, że tak! Bankiet na świeżym powietrzu. Z tego rozwiązania na pewno ucieszą się zwłaszcza Ci, którzy na co dzień pracują w zamkniętych pomieszczeniach biurowych.
  2. Garden Party – zamierzasz spędzić miłe popołudnie z najbliższymi? Jeżeli pogoda dopisuje to wynajmij namiot eventowy, wystaw grilla, zrób przekąski i rozkoszuj się pięknym dniem na garden party. Tego typu impreza na pewno przypadnie do gustu Twojej rodzinie i znajomym. Do jej organizacji nie potrzebujesz wcale dużego namiotu, ani dodatkowych usług. Wszystko jesteś w stanie zorganizować we własnym zakresie.

Koncerty i dyskoteki

  1. Koncert – grasz lub śpiewasz w jakimś zespole? Masz własną kapelę i chcesz, aby inni was usłyszeli? Zorganizuj swój własny koncert. Jeżeli planujesz organizację niewielkiego koncertu dla rodziny i znajomych, to również możesz skorzystać z takiego rozwiązania, jakim jest wynajem namiotu eventowego. Do tego warto byłoby wypożyczyć scenę oraz skorzystać z wypożyczalni parkietów tanecznych, aby goście mogli się bawić i tańczyć do Twojej muzyki. Jeżeli nie chcesz jednak ponosić dodatkowych kosztów to możesz samodzielnie zbudować scenę i skonstruować miejsce do tańczenia.
  2. Dyskoteki – namioty bardzo często wykorzystywane są do organizowania dyskotek, ale czy wiesz, że możesz urządzić taką we własnym ogródku? Wystarczy, że wynajmiesz niewielki namiot eventowy, zadbasz o dekorację, parkiet taneczny i głośniki. Na Internecie znajdziesz pełno składanek z muzyką klubową, którą możesz wykorzystać podczas tej imprezy – możesz oczywiście stworzyć także własną playlistę z ulubionymi kawałkami.

Targi, wyścigi, dni miasta i festyny

  1. Targi – masz swoje własne hobby, którym chcesz podzielić się ze światem? Jeżeli wybierasz się na targi, na których zechcesz zaprezentować swoje zainteresowanie to możesz skorzystać z namiotów ekspozycyjnych na wynajem. W tego typu namiocie uczestnicy targów będą mogli oglądać to, co masz im do pokazania i dokonywać zakupu Twoich produktów.
  2. Wyścigi samochodowe – namiot eventowy na wyścigach samochodowych? Jak najbardziej. Nie będzie to jednak jeden, wielki namiot, a kilka mniejszych – stanowiących osobne punkty.
  3. Dni miasta i festyny – te eventy to również świetna okazja do wykorzystania namiotu imprezowego. Podobnie jak w przypadku targów można użyć ich do prezentowania swoich wyrobów, można także wykonywać w nich usługi, takie jak np. malowanie twarzy, przebieranki w stroje, czy też zabawne fotografie.

Jak widzisz zastosowań namiotów eventowych jest naprawdę wiele – jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia.