Najważniejsze zasady i wskazówki prania pościeli hotelowej

ajważniejsze zasady i wskazówki prania pościeli hotelowej

Zadowolenie Klientów to tak naprawdę klucz do sukcesu. Chcesz, by prowadzone przez Ciebie miejsce było popularne? Zależy Ci na zarabianiu dużych pieniędzy? W takim razie warto zapoznać się z poniższym artykułem. Dowiesz się m.in. z niego, jakie są kluczowe zasady w czasie prania pościeli hotelowej. Opisujemy również to, kiedy takie właśnie elementy wyposażenia powinny być kompletnie wymienione na nowe zestawy. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Dlaczego tego tematu nie możesz bagatelizować?

Na rynku panuje coraz większa konkurencja. Łatwo można to zauważyć. Wszak powstaje coraz więcej hoteli, pensjonatów itp. Rywalizacja o Klienta staje się coraz bardziej zażarta. Aby nie zostawać w tyle, trzeba zadbać tak naprawdę nawet o najmniejsze detale. Warto bowiem w tym miejscu także podkreślić to, że Klienci stają się coraz bardziej wymagający. Jeśli ktoś rezerwuje pobyt w hotelu, to liczy na jakość na najwyższym możliwym poziomie. Właściciele oraz pracownicy muszą zaś dołożyć wszelkich starań, aby tak się właśnie stało. Trzeba zatem m.in. zatroszczyć się właśnie o to, by pościel była regularnie prana. Aktualnie coraz więcej właścicieli hoteli zleca tego typu zadania zewnętrznym firmom. Dlaczego?

Założenie oraz potem utrzymanie własnej pralni jest problematyczne. Warto wiedzieć, że z jednej strony należy liczyć się z koniecznością spełnienia rozmaitych wymagań stricte technicznych. A tych nie brakuje. Są one zawarte w polskim prawie. Z drugiej strony założenie i potem utrzymanie własnej pralni jest bardzo kosztowne. Na szczęście na rynku nie brakuje fachowców od tego zagadnienia. Można swobodnie zdecydować się na firmy świadczące na co dzień rozmaite usługi pralnicze, ale nie tylko. Co dodatkowo oferują eksperci? Prasowanie, składanie, pakowanie itd. Nie trzeba także przejmować się kwestiami transportowymi. Wszak są na rynku fachowcy, którzy przyjeżdżają do konkretnego hotelu, odbierają pranie, a potem (kiedy wszystko jest już czyste) przywożą powierzone wcześniej ręczniki, firanki, zasłony (oferta nowoczesnych pralni jest bardzo urozmaicona).

Jak działają fachowcy?

Chcesz, by wszystko było wykonywane profesjonalnie i dokładnie? Samemu także musisz postarać się o to, by ułatwić pracę ekspertom od tego zagadnienia. Zaleca się m.in. to, by pranie było wykonywane jak najszybciej. Wszak nowe, świeże plamy mogą być o wiele szybciej usunięte przy pomocy właściwych środków chemicznych. To nie oznacza, że eksperci nie radzą sobie np. ze starszymi zabrudzeniami. Nie da się jednak ukryć, że wówczas muszą na to poświęcić o wiele więcej czasu. Warto zatem o tym pamiętać. Jeśli możesz, to staraj się szybko zlecać tego typu zadania.

Jak w praktyce działają zaś eksperci? Wszystko jest na początku dokładnie planowane. Warto wiedzieć, że profesjonalna pralnia to nie tylko wykwalifikowana kadra. To także nowoczesne sprzęty. Na wyposażeniu znajdują się np. wydajne agregaty chemiczne, które mają wiele programów. Dzięki temu nie ma potrzeby stosowania np. dość agresywnych metod czyszczenia na sucho (mogących wpływać negatywnie na jakość tkanin). Wszystko jest tak dobierane, by pościel była wyprana (przy pomocy specjalnego programu) nie tylko dość szybko, ale przede wszystkim precyzyjnie i bezpiecznie (w kontekście zachowania odpowiedniego koloru, cech użytkowych itd.). Analizowane są przeróżne kwestie. Chodzi o rodzaj materiału, jego odporność itd. Fachowcy stosują nie tylko odpowiednie programy (o właściwych temperaturach). Pościel jest poddawana także działaniu wybielania. Warto podkreślić, że eksperci na co dzień stosują zaś odpowiednie środki chemiczne. Są to nie tylko proszki, płyny, ale także właśnie wybielacze. Dzięki temu pościel jest uprana i znakomicie się prezentuje. Dla Klientów to także ma zaś spore znaczenie. Po zakończeniu prania odbywa się jego prasowanie. W odpowiedniej temperaturze.

To także ma bowiem wpływ na jakość oraz kwestie wizualne. Co jeszcze oferują porządne firmy, które nie od dzisiaj działają w ramach tej branży? Nie tylko profesjonalnie zaplanowane oraz zrealizowane pranie, czy prasowanie. Można tak samo liczyć na precyzyjnie wykonane pakowanie pościeli, która będzie potem od razu do użycia (po dostarczeniu do konkretnego hotelu). Wszystko jest zabezpieczone. Tak, by np. pościel nie zabrudziła się już w czasie samego transportu.

Jak często pościel powinna być wymieniana na nową?

Czasami wykonanie prania nie będzie już wystarczające. Po pewnym okresie pościel musi być bowiem wymieniona na zupełnie nową. Kiedy tak się dzieje? Przyjmuje się, że ten okres wynosi około kilka lat po dokonaniu zakupu. Od czego to jednak zależy? M.in. od twardości wody. Dlatego tak ważne jest współpracowanie z profesjonalistami. Oni bowiem wiedzą, że pościel nie może być prana w zbyt twardej wodzie. Wszak to negatywnie wpływa na żywotność tych rzeczy. Dodatkowo trzeba stosować właściwe środki chemiczne oraz ustawiać optymalne temperatury. W innym razie pościel szybciej będzie nadawała się wyłącznie do wyrzucenia.