Płytki jak kostka brukowa w ogrodzie i nie tylko…

Płytki jak kostka brukowa w ogrodzie i nie tylko...

Wiosna oraz lato to czas intensywnej pracy w ogrodzie oraz w najbliższym otoczeniu domu. Jakie ogrody są teraz modne? Jakiego rodzaju trendy ogrodnicze przynosi sezon wiosna – lato 2021? Chcesz poznać nowości, które są aktualnie na topie? Zapraszamy do artykułu poświęconego nowoczesnym i stylowym ogrodom. Podpowiadamy jakie płytki ogrodowe wybrać i jak urządzić komfortową altanę ogrodową, w której będzie można spędzać wraz z rodziną letnie popołudnia oraz wieczory.

Płytki jak kostka brukowa i nie tylko… – trendowe rozwiązania na 2021 rok

Trendy ogrodnicze na 2021 rok przynoszą wiele rodzajów ciekawych nowości. Bardzo modne jest wykorzystanie drewna w ogrodzie. Elementy nawiązujące do naturalności oraz stylu skandynawskiego, etno i boho są bardzo dużym trendem również we wnętrzach na 2021 rok. Ogrody w nadchodzącym sezonie powinny być bardzo naturalne. Obok zieleni bardzo ważnym kolorem w ogrodzie w bieżącym roku jest szarość. To połączenie wygląda bardzo stylowo. Jak wykorzystać szary kolor w ogrodzie? Warto postawić chociażby na płytki jak kostka brukowa, które mogą stanowić bardzo praktyczną i wygodną opcję. Tego typu chodnik sprawdzi się jako ścieżka do ogrodzenia. W ogrodzie można zbudować również dodatkowe dróżki z materiału w rodzaju płytek przypominających kostkę brukową. Szarość można też wprowadzić do ogrodu w postaci wygodnych mebli.

Śliczne ścieżki ogrodowe w najbliższym otoczeniu domu

kostka-brukowa-ŚwinoujścieDbając o ogród warto postawić na zadbane ścieżki ogrodowe, dzięki którym przemieszczanie się po dużej przestrzeni będzie łatwiejsze. Sam ogród będzie sprawiał wrażenie bardzo przemyślanego i uporządkowanego. Dodatkowo ścieżki ogrodowe będą pełnić ważne funkcje estetyczne. W tym celu warto dobrze przemyśleć wybór materiału do utworzenia ścieżek. W przypadku dużych, stylowych ogrodów dobrą opcją mogą okazać się szare płytki jak kostka brukowa. Alternatywą dla tego rozwiązania będą drobne kamyczki lub kolorowa kostka. Efektownie mogą wyglądać również bardziej naturalne ścieżki z drewna lub kory.

Altana do ogrodu: jakie meble będą odpowiednie?

Wiele osób zainteresowanych tematyką projektowania ogrodów może zastanawiać również dobór odpowiednich mebli do altanki ogrodowej. Jakiego rodzaju meble sprawdzą się najbardziej? Kupując kanapę na dwór warto zdecydować się na opcję przeznaczoną do ogrodu oraz łatwą do czyszczenia. Warto również, aby mebel był stylowy i odporny na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Ma to duże znaczenie w przypadku mebli typowo ogrodowych. Stół powinien pasować stylistycznie do kanapy. W przypadku braku doświadczania w dziedzinie aranżowania wnętrz warto polecić się opiniom specjalistów lub postawić na gotowe zestawy mebli ogrodowych. Modne obecnie są szarości, ale ciekawie będą wyglądać również beże czy brązy. Biel to kolejna barwa, która doskonale komponuje się z zielenią i dodatkowo jest bardzo modna – pojawia się w tegorocznych trendach ogrodniczych. Białe akcenty w postaci mebli warto skomponować z  szarymi płytkami jak kostka brukowa.

Zobacz ofertę:

Panele drewniane? A może płytki jak kostka brukowa do altanki?

Płytki jak kostka brukowa pod altanę to bardzo praktyczne rozwiązanie. Utrzymanie kostki brukowej w czystości nie jest trudne, więc sprawdzi się w przypadku altany. Dodatkowo szarość jest obecnie bardzo modna w ogrodzie. Alternatywę dla tego rozwiązania może stanowić również trendowe drewno lub jego imitacja. Wybór odpowiedniego materiału do utworzenia idealnej kompozycji na dworze zależy przede wszystkim od preferowanego stylu. W przypadku kompozycji boho i etno dobrym wyborem będzie drewno lub jego imitacja, a przy bardziej industrialnym poczuciu stylu warto postawić na płytki.

Kostka brukowa nie tylko do ogrodu…

Płytki jak kostka brukowa mają dość szerokie zastosowanie. Tego typu podłoże doskonale sprawdzi się na tarasie oraz przy podjeździe do garażu. W najbliższym otoczeniu domu można także zorganizować specjalne miejsca parkingowe dla gości. Tego typu rozwiązanie jest bardzo korzystne nie tylko w przypadku prywatnych posiadłości, ale też przy organizowaniu przestrzeni wokół miejsc użyteczności publicznej lub np. sklepu, domu weselnego czy remizy. Kostka brukowa dobrze sprawdzi się jako utwardzenie powierzchni na poddaszu czy do zorganizowania ścieżek na przydomowym podwórku. Wykorzystanie tego materiału pozwala na uporządkowanie przestrzeni wokół domu i na nadanie jej bardziej nowoczesnego charakteru.

Różne rodzaje, kolory i wzory kostki brukowej

Obecnie sklepy mają w swoim asortymencie wiele rodzajów kostki brukowej oraz płytek ją imitujących. Występują zarówno płytki w dużych rozmiarach, które dobrze wyglądają w ogrodach w połączeniu z drobnymi kamyczkami, jak również nieco mniejsze kostki typowe dla polskich chodników. Kostka brukowa ma wiele postaci. Kolorystyka również nie jest jednolita. Najbardziej klasyczna jest szarość, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na bardziej odważny kolor – np. na róż, granat czy ponadczasową czerń. Płytki mogą być układane w różnego rodzaju kompozycje, które dodatkowo będą dekorować cały ogród oraz najbliższe otoczenie domu. Obecnie możliwe jest tworzenie krętych ścieżek przy pomocy kostki brukowej czy też łączenie kolorów w jedną, ciekawą kompozycję, która przykuwa oko.