Jak się nazywa osoba która układa płytki ceramiczne?

Jak się nazywa osoba która układa płytki ceramiczne?

Przeglądając katalogi sprzedażowe firm, które sprzedają płytki ceramiczne dekoracyjne https://ceramixplytki.pl/11-plytki-dekoracyjne można odnieść wrażenie, że układanie kafli to prawdziwa sztuka. Ilość możliwych wzorów, kolorów i kombinacji jest wręcz nieograniczona. Jednak, jak pokazuje życie, zakup pięknych kafli to jedno, a znalezienie specjalisty, który je położy to już całkiem inna bajka.

Czy płytkarz i glazurnik oznacza ten sam zawód ?

Remontując dom czy mieszkanie potrzebujemy czasami wielu fachowców. Często są to osoby z polecenia, które mają wypełniony kalendarz zleceń na wiele miesięcy do przodu. Nie zawsze możemy tyle czekać, więc samodzielnie zabieramy się za szukanie specjalistów. I tu pojawia się kłopot, ponieważ zazwyczaj wiemy jak nazywa się zawód, który wykonuje osoba, która czyści kominy czy naprawia nam kran. Jak się nazywa osoba która układa płytki ceramiczne?A jak nazywa się zawód osoby, która kładzie płytki ceramiczne podłogowe ? Najczęściej spotykane określenia tej profesji to kafelkarz, płytkarz i glazurnik. W przestrzeni publicznej funkcjonują wszystkie trzy określenia, jednak tylko jedna jest właściwa. Klasyfikacja zawodów w Polsce wskazuje, że poprawną formą określania osoby, która układa płytki podłogowe https://ceramixplytki.pl/ czy płytki ścienne jest glazurnik.

Glazurnik – to brzmi dumnie

Nie jest również tajemnicą, że sami specjaliści od układania płytek wolą aby nazywać ich glazurnikami. Według nich glazurnik to osoba, która jest profesjonalistą na każdym etapie swojej pracy. Bardzo poważnie i holistycznie podchodzi do swoich obowiązków poczynając od przygotowywania podłoża, projektowania rozmieszczenia płytek we współpracy z klientem, aż po solidne ich ułożenie. Kafelkarzem czy płytkarzem może zostać każdy, glazurnikiem tylko nieliczni.

Zakres obowiązków glazurnika

Doświadczony glazurnik to specjalista wart każdej ceny. Najlepsi w swoim fachu bez problemu podejmują się najtrudniejszych zadań. Nie przerażają ich krzywe ściany, nierówne podłogi czy niekształtne balkony czy tarasy. Potrafią pięknie położyć wszystkie rodzaje płytek dekoracyjnych https://ceramixplytki.pl/2-wszystkie w najbardziej wymyślnych wzorach i na trudnych podłożach.

Zaprawiony w bojach glazurnik oprócz tego, że będzie wiedział wszystko o płytkach do kuchni czy łazienki, będzie również doskonale się orientował w dostępnych na rynku materiałach budowlanych. Będzie potrafił wybrać najlepsze kleje, fugi czy zaprawy. Zawsze również służy radą w przypadku niezdecydowanych klientów.

Na co zwracać uwagę wybierając glazurnika ?

Jeżeli musimy skorzystać z usług glazurnika, który nie został nam polecony lecz wybieraliśmy go sami, musimy mu zaufać. Jednak oprócz tego zawsze warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które wskażą nam czy mamy do czynienia z fachowcem czy z amatorem.

Po pierwsze dobry glazurnik zawsze przychodzi do pracy z kompletem profesjonalnych narzędzi. Po drugie wysłucha wszystkich uwag i obaw klienta przed rozpoczęciem prac. Doradzi jak rozplanować położenie płytek drewnopodobnych w salonie czy płytek ceramicznych ściennych w kuchni lub łazience. Przed rozpoczęciem prac odpowie na wszystkie pytania dotyczące zabezpieczenia newralgicznych punktów podczas kafelkowania. Dokładnie sprawdzi zakupione materiały oraz płytki i w razie potrzeby poprosi o ich dokupienie. Często bowiem okazuje się, że tanie płytki kupione okazyjnie w outlecie płytek mogą mieć różne skazy, których nie było widać podczas zakupu.

Jakie są koszty wynajęcia glazurnika ?

Glazurnictwo wymaga cierpliwości, precyzji oraz zdolności manualnych. Przydaje się również wyobraźnia oraz rozwinięty zmysł estetyczny. Osoba, która posiada wszystkie te cech najczęściej z czasem staje się wyśmienitym glazurnikiem, która odpowiednio wycenia swoją pracę.

Jakiego rzędu kwoty należy brać pod uwagę decydując się korzystanie z usług glazurnika? Wpływa na to bardzo wiele czynników, ale przyjrzyjmy się tym najważniejszym. Pierwszym elementem jest często region, w którym glazurnik wykonuje zlecenia. Stawki obowiązujące w dużych miastach są zazwyczaj dużo wyższe niż na prowincji.

Drugim składnikiem ceny usługi jest przygotowanie podłoża. Jeśli podłogi czy ściany są wstępnie wyczyszczone i wyrównane, to oznacza to mniej pracy dla specjalisty i odpowiednio niższą cenę. Natomiast w przypadku, kiedy glazurnik będzie musiał skuwać stare kafelki, wyrównywać podłoże, to kwota końcowa będzie z pewnością wyższa.

W cennikach glazurników są również uwzględnione wyższe kwoty w przypadku układania płytek ceramicznych w budynkach zabytkowych, z wieloma kątami czy zakamarkami. Glazurnik więcej policzy sobie również za swoją pracę, gdy będzie musiał układać skomplikowane wzory czy kompozycje z drobnych mozaik.

Drogie usługi glazurnika. Czy to się się opłaca ?

Pięknie położone kafle powinny nas cieszyć przez lata. Dlatego wybierając glazurnika zawsze należy kierować się referencjami i doświadczeniem specjalisty. Szczególnie ważne okazuje się to w przypadku skomplikowanych projektów, w których wymagane będzie coś więcej niż położenie kafli na równej powierzchni. Opłacenie dobrego, doświadczonego glazurnika to zawsze inwestycja, która z pewnością zwróci się z nawiązką.

 

 

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl