Sardynia all inclusive

Sardynia all inclusive

Sardynia to niewielka włoska wyspa położona blisko Korsyki. Lot z Polski na tą bajeczną wyspę trwa około trzech godzin. Gorące słońce, morska śródziemnomorska bryza, błękitna woda i zapierające dech w piersiach krajobrazy – wszystko to zachęca setki tysiące turystów rocznie do odwiedzenia Sardynii. Stolicą wyspy jest Cagliari, liczące około 160 000 mieszkańców. Cagliari, podobnie jak stolica Włoch – Rzym, położone jest na siedmiu wzgórzach. To w zasadzie jedyne podobieństwo.

Cagliari jest dużym ośrodkiem gospodarczym położonym na południowym wybrzeżu Sardynii. Pomimo tego miasto zachowało typowo włoski urok, z romantycznymi uliczkami i pięknymi plażami. Co jeszcze można zobaczyć na wakacjach na Sardynii? Najpiękniejsze atrakcje Sardynii stworzyła sama przyroda a nie ludzkie ręce. Doceniają to bogacze, którzy chętnie budują piękne wille na Szmaragdowych Wzgórzach czy też wykupują mariny, tworząc przystanie swoich marzeń. Oferta Sardynia all inclusive https://wakacjenasardynii.pl/ to najlepsza oferta na rynku dla osób chcących wypocząć w najlepszych warunkach.

Najpiękniejsze miejsca Sardynii

Sardynia all inclusive
Sardynia all inclusive

Wakacje na Sardynii dla większości to przede wszystkim piękne, piaszczyste plaże, znajdujące się wzdłuż niemal 2 tys. km wybrzeża. Morze ma kolor szmaragdowy, wyspa przepełniona jest zabytkami architektonicznymi oraz pięknymi miasteczkami. Prawdziwym sercem wyspy są piękne góry, pełne głębokich wąwozów i jaskiń. Poniżej kilka miejsc, które warto odwiedzić podczas wakacji na Sardynii.

Kanion Su Gorropu

To jeden z najgłębszych kanionów w Europie, przepiękny wąwóz mający w najwęższym miejscu niecałe 5 m szerokości, otoczony ścianami o wysokości 500 m.  Kanon Su Gorropu znajduje się w najwyższych górach Sardynii – Gennargentu, które znajdują się na terenie Parku Narodowego. To świetne miejsce dla osób szukających adrenaliny oraz dla całych rodzin na wspaniały spacer z oszałamiającymi widokami.

Plaże Cala Golorizte i Cala Mariolu

Szukając bajecznych plaż podczas wakacji na Sardynii należy się udać na Cala Goloritze i Cala Mariolu. To prawdziwie rajski widok, plaży rozpoczynających się u podnóży gór a kończące się w błękitnym morzu.

Morski Park Narodowy  Archipelagu Wysp La Maddalena

Według wielu to najpiękniejszy archipelag na Morzu Śródziemnym. Złożona z mniejszych i większych wysepek zapiera dech w piersiach podczas pływania między nimi katamaranami czy też jachtami. Najpopularniejsze z nich to Isola La Maddalena, Budelli i Santa Maria. Jest również możliwość spędzenia całego dnia co dostarczy pięknych wspomnień z sardyńskich wakacji.

Szmaragdowe Wybrzeże

Najpiękniejszy punkt turystyczny w Europie. Składa się z ponad 50 km bajecznego wybrzeża z najbardziej szmaragdową wodą na Sardynii. Miejsce to jest synonimem   luksusu i komfortu, z którego chętnie korzystają najbogatsi i najbardziej znani na świecie. Dostęp do tego miejsca mają również przeciętni turyści, którzy chętnie korzystają z uroków Szmaragdowego Wybrzeża podczas wakacji na Sardynii.

Alghero

Miejsce to zwane jest  Małą Barceloną ze względu na swoje katalońskie korzenie. To urokliwe miasteczko pełne jest krętych, wąskich uliczek gdzie wieczorami gra muzyka i odbywają się zabawy na rynku. Turyści chętnie wybierają biegnące wysoko mury obronne jako spacerowy deptak.

Villagio Tiscali i dolina Lanaitho

Fascynujące miejsce na Sardynii, przypominające o prehistorycznej historii wyspy. Malowniczo położona osada ukryta została w potężnym kraterze na szczycie góry Monte Tiscali – stąd nazwa osady. Osada zlokalizowana jest na wysokości 515 metrów nad poziom morza. Całość znajduje się w dolinie Valle di Lanaitho na którą turyści chętnie wybierają się jeepami.

Smak Sardynii

Nie tylko oczy, ale i zmysły możemy zadowolić podczas wakacji na Sardynii. Kuchnia, którą tutaj spotkamy bardzo różni się od tej na lądzie. O ile w kontynentalnej części Włoch, dania są bardziej przewidywalne a dominujące są dania z makaronem, pizza czy też w niektórych rejonach owoce morza, o tyle na Sardynii spróbować możemy całego spektrum dań. To właśnie różnorodność jest jej cechą rozpoznawczą. Co więc możemy zjeść podczas wczasów na Sardynii https://www.facebook.com/SardyniaWczasy/? Dominuje kuchnia wiejska, spożywa się tutaj bardzo dużo mięsa – głównie cielęcinę, baraninę czy też wieprzowinę a także kozie sery. Lokalnym specjałem jest produkowany z owczego mleka Pecorino Sardo. Na wybrzeżu dominują oczywiście owoce morze, znajdziemy więc mangusty, kraby, małże, tuńczyka a także krewetki. W zasadzie dla każdy fan kuchni złożonej z owoców morza znajdzie tutaj coś dla siebie. Sardyńczycy zakochani są również w chlebie. W zasadzie do każdego dania podawany jest chleb, a znają się na jego produkcji bardzo dobrze. Na całej wyspie znaleźć można ponad 100 rodzajów chleba.

Sardynia to bogactwo smaków i pięknych miejsc. Przez wielu odwiedzających ją turystów nazywana jest rajem na Ziemi, głównie ze względu na malownicze wąwozy, złociste plaże     i błękitną wodę. Zachwyca Swoją różnorodnością fauny i flory, daniami kuchni ale przede wszystkim klimatem, który zachęca do wypoczynku. To wbrew pozorom, nie tylko miejsce dla bogatych ludzi, Swoje wymarzone wakacje mogę tutaj spędzić również mniej zamożni.