Plakaty na ścianę – jak dobrać ich rozmiar?

Plakaty na ścianę – jak dobrać ich rozmiar?

Plakaty na ścianę – jak dobrać ich rozmiar? Ściany są jednym z najważniejszych elementów w każdej nieruchomości. Są nie tylko funkcjonalne, ale i dekoracyjne. Z tego powodu powinniśmy zaopatrzyć się w dekoracje, które uatrakcyjnią wnętrze.

Dlaczego plakaty na wymiar to dobre rozwiązanie? Na co zwrócić uwagę przy wyborze naklejek ściennych? Jak wkomponować plakat na ścianę? Czy plakat jest dekoracją, na którą warto zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższych artykułach, do lektury których zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Dlaczego plakaty na wymiar to dobre rozwiązanie?

Plakaty to rozwiązanie, które wybiera coraz więcej właścicieli domów. Ale dlaczego są tak popularne? Jak się okazuje, mogą występować we wszystkich rozmiarach, od małych do dużych. W praktyce oznacza to, że stosunkowo łatwo jest wybrać dekorację, która idealnie pasuje do mebla, a także wymiarów. Plakaty ścienne występują w różnych formatach. Takich jak modele 24×30 cm, czy nawet bardzo pojemne modele, takie jak 120×180 cm. Warto wspomnieć, że małe plakaty wyglądają naprawdę dobrze, jeśli są oprawione i jednocześnie umieszczone na półce. W przypadkach, gdy interesuje nas powieszenie na ścianie, plakat można połączyć z większym formatem, docelowo tworząc efektowną i ciekawą wizualnie galerię. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że zbyt mały egzemplarz może być nieproporcjonalny, nawet w ciasnych przestrzeniach. Jak widać, plakaty ścienne to zdecydowanie rozwiązanie, które warto rozważyć.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze naklejek ściennych?

Plakaty na ścianę – jak dobrać ich rozmiar?
Plakaty na ścianę – jak dobrać ich rozmiar?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że z powodzeniem możemy wybrać małe plakaty do małych pomieszczeń i duże formaty do przestronnych wnętrz. Zasada ta nie jest jednak oczywista, gdyż na postrzeganie dekoracji ścian mają wpływ nie tylko aspekty związane z wielkością ekspozycji. Ważnym czynnikiem, na który wiele osób nie zwraca uwagi, jest kompozycja i kolor, a nawet sposób lub orientacja wzoru (może być pionowa lub pozioma). Ważna jest też sama kompozycja – okazuje się, że modelki w jasnych tonacjach na ścianie będą wyglądać inaczej niż modele w ciemniejszych odcieniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać wielkoformatowe plakaty do małych pomieszczeń – mogą one na przykład przedstawiać krajobraz z dużą ilością jasnego nieba. Wbrew pozorom duży format nie przytłoczy pomieszczenia. Równie ważna jest sama wystawa, czyli sposób wieszania plakatów. Na przykład w małym pomieszczeniu zalecanych jest kilka trybów. Zwracamy również uwagę na orientację wzoru – możemy optycznie podnieść sufit, który wydaje się być niższy, o czym warto pamiętać.

Jak wkomponować plakat na ścianę?

Plakaty na ścianach również powinny odpowiednio wpasować się w przestrzeń. Bez względu na rozmiar wybranego przez nas modelu otoczenie powinno być jak najbardziej sprzyjające. Specjaliści zwracają szczególną uwagę na to, aby pomiędzy plakatami i innymi elementami dekoracyjnymi (meble, drzwi, okna) była wolna przestrzeń. Dzięki temu dekoracje nie będą wyglądały na przytłoczone. Jeśli zdecydujemy się na duży format, warto poszerzyć tę lukę. Małe plakaty można powiesić bliżej. Opisane powyżej dekoracje pozwalają na zmianę dotychczasowych ustaleń. Jest to również pośredni sposób dodawania unikalnych postaci. Dopasowany plakat na ścianę sprawi, że wystrój będzie wyglądał bardzo ciekawie.

Czy plakat jest dekoracją, na którą warto zwrócić uwagę?

Plakaty na ścianie to dekoracje, które warto wziąć pod uwagę. Cechuje je minimalizm i nowoczesność. Odpowiednio dobrane można je znaleźć w niemal każdym wnętrzu. Nie ma znaczenia, czy nasza nieruchomość jest urządzona w stylu vintage, skandynawskim, współczesnym czy innym. Pięknie wydrukowana grafika może być używana niemal wszędzie. Pamiętaj jednak, że model powinien pasować do posiadanych przez nas akcesoriów. Zastanów się nad takimi aspektami, jak kolor zasłon, poduszek, obrusów, świec, narzut i innych tego typu elementów. Nie zapomnijmy umieścić ramki wykresu. Ważna jest spójność z meblami w salonie czy sypialni. Jeśli szafa ma złote uchwyty, nie używaj srebrnej ramy. Niestety nie współgra to dobrze w zadowalającym stopniu. Sklep oferuje różnorodne plakaty na ścianę, dzięki czemu każdy konsument znajdzie coś dla siebie.