Kontenery morskie

Kontenery morskie

Kontenery morskie to trwała metalowa konstrukcja, która z powodzeniem wykorzystywana jest nie tylko w branży logistycznej, ale również jako magazyn. Mocne i niezawodne kontenery metalowe pozwalają na przechowywanie materiałów budowlanych, różnych produktów na sprzedaż, mebli, starych przedmiotów osobistych i innych wartości materiałowych. Przekształcenie konstrukcji metalowej w magazyn jest łatwe, a koszty są znacznie mniejsze niż w przypadku budowy magazynów konwencjonalnych.

Odpowiednie typy i rozmiary kontenerów morskich

Z szerokiej gamy modeli do przebudowy na magazyn, największym zainteresowaniem cieszą się kontenery morskie do przewozu ładunków suchych oraz kontenery chłodnicze. Czas pokazał, że to modele 20 i 40 stóp, jako najbardziej uniwersalne i praktyczne. W takich magazynach z powodzeniem przechowywane są wszelkiego rodzaju towary przemysłowe i sprzęt, a produkty łatwo psujące się są przechowywane w kontenerach chłodniczych.

Zalety kontenerów morskich przerabianych na magazyny

Kontener morski jako obiekt magazynowy charakteryzuje się szeregiem zalet użytkowych:

 • Wytrzymałość i trwałość – konstrukcja pokryta blachą, a podłoga wyłożona deskami (w razie potrzeby można ją wymienić lub wzmocnić). Cała konstrukcja metalowa pokryta jest masą antykorozyjną.
 • Niezawodna i wygodna konstrukcja drzwi – drzwi otwierają się łatwo, otwór jest wystarczająco szeroki, aby załadować/rozładować produkty. Drzwi mogą być wyposażone są w system antywłamaniowy, który zabezpiecza przed kradzieżą.
 • Wielofunkcyjność – możliwe jest przechowywanie towarów w kontenerze morskim, który wymaga specjalnych warunków przetrzymywania, ponieważ łatwo jest doprowadzić prąd, ogrzewanie, wyposażyć go w regały i półki oraz zainstalować sprzęt chłodniczy.
 • Minimalny czas uruchomienia – nawet budowa niewielkiej powierzchni magazynowej zajmie znacznie więcej czasu niż montaż i przebudowa kontenera morskiego.
 • Łatwość instalacji – w celu niezawodnego montażu pojemników metalowych nie jest wymagane układanie fundamentu ani innych konstrukcji. Kontener morski montowany jest w dogodnym miejscu bezpośrednio na ziemi.
 • Mobilność – magazyn z kontenera morskiego jest wygodny w transporcie. Ta zaleta jest szczególnie istotna dla sektora biznesowego, w którym wynajmowane są głównie lokale komercyjne. Przenosząc sklep, magazyn łatwo zabrać ze sobą za pomocą specjalnego sprzętu.

Możesz także tworzyć ogromne magazyny z metalowych modułów, umieszczając je w rzędzie jeden na drugim. Modułowa konstrukcja pozwala na przechowywanie ogromnych ilości zasobów materialnych.

Magazyn do wynajęcia wykonany z kontenera morskiego

Kontener morski przerobiony na magazyn to świetny początek do organizacji własnego biznesu. Można go wypożyczyć i uzyskać stabilny dochód. Takie usługi są poszukiwane przez osoby fizyczne, firmy budowlane, organizacje handlowe, firmy logistyczne. Usługa ta jest bardzo popularna na przykład wśród osób do tymczasowego przechowywania mebli i rzeczy osobistych podczas przeprowadzki lub remontu. Firmy budowlane i ekipy budowlane okresowo wymagają tymczasowego przechowywania materiałów budowlanych, zapasów i sprzętu.

Kontenery morskie
Kontenery morskie

Rozpoczęcie takiego projektu biznesowego nie wymaga dużych inwestycji. Wystarczy zakupić jeden kontener morski, doposażyć go i zamontować w dogodnym dla klienta miejscu. Znaczne oszczędności można osiągnąć, stosując wycofane z eksploatacji kontenery do modernizacji. Ta opcja pozwala młodemu przedsiębiorcy na rozszerzenie działalności w dowolnym momencie poprzez zakup dodatkowych kontenerów.

Nasza firma oferuje szeroką gamę kontenerów morskich oraz świadczy usługi przebudowy konstrukcji metalowej na magazyn o dowolnym przeznaczeniu. W razie potrzeby nasi specjaliści zapewnią niezawodną izolację wodną i termiczną, wyposażą w system wentylacyjny, poprawią właściwości ochronne urządzenia, wypełnią magazyn pojemnymi regałami, półkami, szafkami. W naszej ofercie znajdują się również kontenery chłodnicze, które są wygodne i przydatne do przechowywania łatwo psujących się artykułów spożywczych. Po rozważnej ocenie wszystkich zalet wykorzystania kontenera jako magazynu w ramach biznesu osobistego możemy stwierdzić, że taki pomysł jest racjonalny. Dziś niestandardowe podejście do organizacji biznesu to klucz do konkurencyjności firmy.

Przydatna rada!

Możesz znacznie obniżyć koszty budowy magazynu kupując używany kontener lub wynajmując kontener morski. Zaletą jest możliwość dowolnego grupowania dowolnej ilości bloków w rozbudowany lub wielokondygnacyjny kompleks magazynowy.

Kto wykona przebudowę kontenera morskiego na magazyn?

Przebudowa kontenera morskiego na magazyn nie jest trudna, ale zasadne jest zlecenie tej operacji wyspecjalizowanej firmie, która posiada odpowiednie kompetencje i doświadczoną kadrę. Nasza firma wykona modernizację funkcjonalną kontenera i przystosuje go na magazyn zgodnie z indywidualnymi życzeniami.

Na życzenie klienta dokonamy niestandardowych zmian:

 • Wyposażenie w regały.
 • Malowanie na zamówiony kolor.
 • Naniesienie informacji na zewnętrzną powierzchnię kontenera morskiego.
 • Zainstalowanie oświetlenia wewnętrznego i ogrzewania.
 • Zainstalowanie alarmów i wzmocnionych zamków.

Pozostałe zmiany omówimy indywidualnie.

Przeprowadzamy przygotowania przedsprzedażowe:

 • Eliminujemy uszkodzenia mechaniczne i ślady rdzy.
 • Sprawdzamy szczelność drzwi i sprawność zamków.

Magazyny mogą być eksploatowane w trudnych warunkach klimatycznych i z powodzeniem wytrzymują znaczne obciążenia fizyczne. Wszystkie te czynniki sprawiają, że kontenery morskie przekształcone w magazyny to uniwersalny sposób na przechowywanie szerokiej gamy towarów, zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm.